כאשר לרוע מזלנו אנו מעורבים בתאונת דרכים –הסיטואציה עלולה להיות מלחיצה.

חוסר ידע מוקדם  כיצד לפעול, רק מגביר את הלחץ בו אנו נתונים.

לכן, מטבע הדברים, כאשר נדע כיצד להתמודד ולפעול, ממש בסמוך לאירוע התאונה, אין ספק כי  הידע המוקדם, יוריד  את מפלס הלחץ ונוכל  להתרכז  בצורה מושכלת בפעולות הנדרשות.

אתה מעורב  בתאונת דרכים, מומלץ לבדוק מיד האם מדובר בתאונת נזק בלבד או חלילה ישנם  נפגעים ברכבים המעורבים לאחר נהיגה במהירות מופרזת או הסחת דעת בעת הנהיגה.

היה ומדובר בתאונת נזק בלבד, חשוב מאוד להקפיד על הדלקת  אורות חירום מהבהבים, לעצור  באופן בטוח ככל האפשר בצד כביש עירוני או בשול דרך בין-עירונית,  אין לעצור באמצע הסיבוב ולא מיד אחריו, אלא רק בצד או בשול הימני, רחוק ככל האפשר מהכביש וללבוש אפוד זוהר.

יוצאים מהרכב בזהירות, ולאחר שמוודאים כי הכביש פנוי, מציבים את משולש האזהרה מאחוריו, במקום שייראה לעיני נוהג רכב שבא מאחור ממרחק של 100 מטרים לפחות.

כדאי מאוד להקפיד על תיעוד ואם מתאפשר, לצלם מיד  את כלי הרכב המעורבים מכמה זוויות . רצוי לצלם גם את התמרורים המוצבים במקום,  במידה  ואכן קיימים.

בנוסף לכך, יש להחליף פרטים עם הנהג המעורב, לצלם בטלפון הנייד,  תעודה מזהה, תעודת ביטוח – שם חברת הביטוח, מספר הפוליסה ושם המבוטח שמופיע בפוליסה.

יש לרשום את פרטי רישיון הרכב והנהג  את מספר הטלפון שלו וכתובתו  וכמובן אם ישנם  עדים לתאונה, רצוי לבקש את פרטיהם.

תאונת דרכים עורך דין מומחה לענייני תעבורה יסייע לכם מהמצב עם כמה שפחות נזק , בה  ישנם  נפגעים, יש להתקשר  מיד  וללא דיחוי למדא ולמשטרה.

מעורב בתאונת דרכים – אל תזיזו את רכבכם ממקום התאונה

כאשר יש נפגעים,  דבר ראשון!– אל תזיזו את רכבכם ממקום התאונה, גם אם הוא חוסם את הכביש! הזזת הרכב היא עבירה פלילית,

אלא אם היא נדרשת לצורך הגשת טיפול ראשוני לנפגעים, או ששוטר הורה או התיר להזיז את הרכב.

אם נפגעת  בתאונה, מומלץ להגיע לבית החולים על מנת להיבדק וכן לפנות למשטרת התנועה ולדווח על האירוע.  עותק  אסמכתה  מהפניה למשטרה יש להעביר  גם לבית החולים.

מומלץ ורצוי לפנות לעו"ד תעבורה מומחה בתחום, על מנת לקבל ממנו ייעוץ ראשוני וזאת עוד בטרם  מסירת גרסתך לבוחני התנועה במשטרה.

סעו כחוק ובזהירות !!

מעורב בתאונת דרכים עם נפגעים? 5 דברים חשובים שעליך לדעת

1.כאשר יש נפגעים,  דבר ראשון!– אל תזיז את רכבך ממקום התאונה, גם אם הוא חוסם את הכביש! הזזת הרכב היא עבירה פלילית, אלא אם היא נדרשת לצורך הגשת טיפול ראשוני לנפגעים, או ששוטר הורה או התיר להזיז את הרכב.

2.עליך להזעיק את מד"א ואת המשטרה.

3.הדלק  אורות החירום המהבהבים של כלי הרכב במקום ומשולשי אזהרה, עד הגעת כוחות ההצלה.

4.במקום שאין אפשרות לפנות את הנפגע באמבולנס יש לדאוג להעברתו ברכב מתאים אחר לתחנת עזרה ראשונה, לבית חולים או לרופא.

5.חובה עליך למסור פרטים מזהים לשוטר, או לאדם שנפגע, או לנוהג רכב אחר המעורב באותה תאונה, או לכל נוסע או אדם שהיה בחברתו של הנפגע ונוהג הרכב שמעורב בתאונה ידרוש אותם פרטים מהנהג/ים האחר/ים.

מעורב בתאונת דרכים עם נפגעים? 5 דברים חשובים שעליך לדעת

מעורב בתאונת דרכים נזק בלבד? 5 דברים חשובים שעליך לדעת

1.חשוב מאוד להקפיד על הדלקת  אורות חירום מהבהבים.

2.תעצור באופן בטוח ככל האפשר בצד כביש עירוני או בשול דרך בין-עירונית, אין לעצור באמצע הסיבוב ולא מיד אחריו, אלא רק בצד או בשול הימני, רחוק ככל האפשר מהכביש וללבוש אפוד זוהר.

3.תציב את משולש האזהרה מאחורי הרכב, במקום שייראה לעיני נוהג רכב שבא מאחור ממרחק של 100 מטרים לפחות.

4.הקפד  על תיעוד ולצלם מיד  את כלי הרכב המעורבים מכמה זוויות   רצוי לצלם גם את התמרורים המוצבים במקום,  במידה ואכן קיימים.

5.החלף  פרטים עם הנהג המעורב, צלם בטלפון הנייד  תעודה מזהה, רישיון רכב,  תעודת ביטוח – שם חברת הביטוח, מספר הפוליסה, שם המבוטח שמופיע בפוליסה  ודאג לקבל את מספר הטלפון שלו ושל העדים לתאונה אם קיימים.

סע  בזהירות וזכור,  בכביש אל תהיה צודק תהיה חכם!!

אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי ואינו תחליף לייעוץ משפטי. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here